Gospodarstwo

Opowiemy trochę

O nas.

Ekologiczne Gospodarstwo Agroturystyczne Selwit to wyjątkowe miejsce na wypoczynek w górach Karkonoszach w stylowych i wszechstronnych pokojach u stóp Karkonoszy, znajdujących się w sąsiedztwie Karpacza, Szklarskiej Poręby, Zachełmia i Jeleniej Góry. Nasza Chata tyrolska położona jest w centralnym punkcie, skąd możemy wyruszyć w piesze wycieczki po górskich stokach, obrać kurs na rozległe trasy rowerowe, zwiedzić okoliczne Zamki i Pałace, bogatą architekturę Jeleniej Góry oraz koronę Karkonoszy. W Naszej Agroturystyce znajdziemy salę biesiadną, w której organizujemy biesiady, przy swojskich wyrobach, serwujemy prawdziwą ucztę. A także zadaszone miejsce dla miłośników grillowania, palenisko do pieczenia na ogniu oraz obszerny teren z wieloma zakątkami.

W naszym gospodastwie mieszkają takżę zwierzątka

 osiołek, króliczki, kurki, kózki, baranki, alpaki, szopy, kotki oraz piesek. Dlatego dzieci mogą przebywać ze zwierzątkami, karmić je, głaskać, czy zbierać jajka. Wieczorami zapraszamy na dojenie kóz, jest to nie zapomniana zabawa dla naszych milusińskich i nie tylko. Dorośli tez dobrze się przy tym bawią. Nasz osiołek chętnie przewiezie dzieci na swym grzbiecie, a w zamian oczekuje głaskania lub czesania. Nasi goście mogą również czynnie uczestniczyć w pracach gospodarskich, jeśli tylko maja na to ochotę. Np. zwożenie siana do stodoły, super przejechać się na przyczepie wypełnionej sianem.

Zapraszamy na domowe posiłki.

Staramy się przygotowywać je z naszych własnych produktów. Jesteśmy gospodarstwem ekologicznym z certyfikatem od 2003 roku. W naszej spiżarni znajduje się dużo przetworów, tj kompoty, dżemy, sałatki i wiele innych. Warzywa również pochodzą z naszego ogrodu. W dodatku z udojonego mleka robimy sery kozie, które są bardzo zdrowe i pożywne, a nasze kurki znoszą jajka w pełni ekologiczne. Kto raz spróbuje smaku, pomidorów rosnących w naszym tunelu będzie pamiętał ich smak bardzo długo.